PBO/SSC – czym są? SSC Warszawa, Kraków

Warszawa przeżywa obecnie drugą młodość jako pożądana przez przedsiębiorców lokalizacja na centra BPO/SSC. Warszawa może poszczycić się najwyższą liczbą takich centrów operacyjnych, w Krakowie zaś najwięcej pracowników jest w nich zatrudnionych.

SSC Warszawa, Kraków

SSC Kraków przewyższa zatem pod tym względem SSC Warszawa. Mniejsze rozmiary centrów w stolicy idealnie odnajdują się w krajobrazie biurowców i nie ma się wrażenie, że konkretne budynki tworzą jakieś, wybijające się ponad inne, enklawy.

BPO/SSC – co to jest?

BPO/SSC to skrót od angielskich nazw Business Process Outsourcing (zlecanie procesów biznesowych na zewnątrz) oraz Shared Service Center (centrum usług wspólnych), czyli realizacji procesów biznesowych dla klientów korporacyjnych, którzy mogą pochodzić z każdego zakątka świata. Z takich usług korzystają wszystkie większe, powszechnie znane, firmy. Firmy BPO od kilkunastu lat zajmują się zadaniami, które możliwe są do zrealizowania zdalnie, a poszczególne centra ulokowane są w takich miejscach, by zapewniały wysoki dobór kadry pracowniczej. BPO Kraków to przyjazne, stale rozwijające się miejsce.

 

You may also like...

Comments are closed.