Muzea o tematyce II Wojny Światowej czyli skarbnice wiedzy

Jeden z najbardziej znanych konfliktów w historii, który kosztował dziesiątki milinów żyć niewinnych ludzi. II Wojna Światowa to niewątpliwie najokropniejsza wojna w historii ludzkości – przepełniona nienawiścią, brutalnością i brakiem litości na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Z tego powodu, warto odwiedzać i pielęgnować wszelkie pozostałości, jakie możemy oglądać w muzeach. Jakie muzea warto odwiedzić?

Muzeum w Westerplatte

Dość znane muzeum z bogatą wystawą i ciekawą ekspozycją, ze szczegółowymi opisami historycznymi. Jak sama nazwa wskazuje, muzeum opowiada w sposób dokładny historie Westerplatte i Wojny Obronnej Polski w roku 1939. Bilet normalny wstępu kosztuje 23 zł, a za ulgowy należy zapłacić 16 zł. Sporo ludzi pyta: jak dojechać samochodem na Westerplatte? Nie jest to trudne – wystarczy kierować się zgodnie z pomocą Google Maps, najczęściej droga prowadzi przez A1, ale może ona ulec zmianie w zależności od warunków panujących na drodze.

Muzeum Auschwitz-Birkenau

Już sama jego nazwa budzi grozę – niegdyś największy obóz koncentracyjny w Polsce, w którym dopuszczano się niewyobrażalnych okrucieństw. W Muzeum możemy zobaczyć praktycznie wszystko, co spotykało więźnia obozu: jego kwaterę, główny dziedziniec, ściana śmierci, szpital, czy obozowe więzienie dla najmniej posłusznych. Przewodnik opowiada również o przerażającym traktowaniu więźniów i pokazuje różne przedmioty, które zachowały się do czasów dzisiejszych. Możliwe jest również zwiedzenie jednej z komór, w której zginęły tysiące ludzi. Ceny biletów są bardzo zróżnicowane i zależą od indywidualnych potrzeb zwiedzających – można je sprawdzić na stronie internetowej muzeum. Z dojazdem też nie powinno być problemu – podobnie jak do Westerplatte można skorzystać z Google Maps.

You may also like...

Comments are closed.