Proces rozwoju osobistego

Rozwój osobisty jest czymś naprawdę wartym poświęcenia uwagi. Jeśli jest się z siebie niezadowolonym z różnych powodów i chce się być w różnym sensie kimś innym, to warto zagłębić się w ten temat.

PROCES ROZWOJU OSOBISTEGO

Różne doświadczenia życiowe, edukacja, nawyki – definiują w pewnym sensie to, kim jesteśmy. Nie zawsze wszyscy są jednak zadowoleni z obrazu samego siebie. W takich przypadkach warto zastanowić się nad ulepszeniem siebie. Coaching (bes.info.pl) zajmuje się takim właśnie ulepszaniem samego siebie. Jest to proces rozwoju, podczas którego stosuje się różne metody psychologiczne, aby zrealizować określony wcześniej cel. Celem może być np. szybsze osiągnięcie awansu, zadbanie o sylwetkę.

Coaching jest także przede wszystkim wsparciem dla osób, które zdecydują się na zmienianie samego siebie. Zmiany, spełnianie określonych celów nie zawsze jest proste, więc bardzo często podczas tych procesów można spotkać się z brakiem pewności siebie, niechęci do działania itp. Doradcy coachingowi pomagają wtedy w trudnych momentach.

JAK SIĘ ZMIENIĆ?

Proces zmieniania siebie nigdy nie jest prosty. Każdy znajdzie z pewnością na drodze ku własnym zmianom przeciwności, z którymi będzie musiał się zmierzyć. Z niektórymi można uporać się jednak łatwiej, a z innymi – trudniej. Nie ma jednoznacznego przepisu, który zapewni nam to, że się zmienimy. Zmienianie własnego charakteru, cechy osobowości nie zawsze się udaje, ale jeśli naprawdę będziemy chcieli się zmienić – nie powinno być ostatecznie powodu, dla którego nie miałoby się tak stać.

Aby być tym, kim się chce być – należy uwierzyć w siebie i nigdy się nie poddawać. Bardzo ważne jest nasze nastawienie do celu, który chcemy osiągnąć. Jeśli będziemy cały czas sobie powtarzać, że nie osiągniemy żadnego celu – to rzeczywiście może taki moment nastąpić. Warto się samemu motywować i mobilizować do działania. Jeśli nie będziemy wykazywać żadnego działania z naszej strony – nie ma szans, aby cokolwiek zmienić.

This entry was posted in Kariera.

You may also like...

Comments are closed.