Nauka języka biznesowego – nie tylko dla biznesmenów

Nauka języka jest w cenie: choć oczywiście angielski jest całkowitą podstawą, coraz częściej do zdobycia wymarzonej posady wymagana jest znajomość dodatkowych języków obcych. Ze względu na liczne powiązania gospodarcze z Niemcami, w wielu firmach wymagana jest komunikatywna znajomość języka naszych sąsiadów – szczególnie w przypadku przedsiębiorstw umiejscowionych w zachodniej części Polski, to często podstawa do podjęcia pracy. Jednak “szkolna” znajomość języka może być niewystarczająca, by porozumieć się z klientami, partnerami biznesowymi i kontrahentami.

Niemiecki biznesowy prowadzony jest jednak zarówno przez szkoły językowe, jak i prywatnych korepetytorów. Na kursie słuchacze uczą się przede wszystkim branżowego słownictwa, ale również doskonalą swoje umiejętności komunikacyjne, poprzez prowadzenie dialogów i wypowiedzi ustne. Znajomość biznesowego języka z pewnością zainteresuje wielu pracodawców, uatrakcyjni nasze CV oraz pozwoli znaleźć pracę marzeń, w której będziemy rozwijać się każdego dnia, a sama posada umożliwi doskonalenie swojego języka niemieckiego w mowie i piśmie.