Jak przedłużyć umowę o pracę? Podanie o przedłużenie umowy o pracę wzory

Najczęściej umowa o pracę jest na czas określony, co pozwala pracodawcy na częstszą rotacje kadry pracowniczej, pracownicy zaś w takim przypadku boją się o ciągłość zatrudnienia. Przed wygaśnięciem umowy na czas określony powinno się złożyć podanie o przedłużenie umowy o pracę. Zainteresowany pracownik sam powinien to zrobić, aby mieć pewność, że będzie mógł w danym miejscu zostać dłużej.

Wzór podania o przedłużenie umowy o pracę

Na podaniu powinny znaleźć się dane teleadresowe pracowniku, na środku nazwa podania, z prawej strony na górze data. Zazwyczaj podanie zaczyna się od “Zwracam się z uprzejmą prośbą o przedłużenie umowy o pracę w firmie XYZ”. Dalej należy podać czas trwania obecnej umowy i nazwę swojego stanowiska.

podanie o przedłużenie umowy o pracę wzory

Oczywiście po tych wszystkich podstawowych informacjach należy umieścić uzasadnienie – to znaczy, dlaczego pracodawca powinien zatrzymać nas w firmie, co się poprawiło za naszej kadencji, jakie umiejętności przydają się na konkretnym stanowisku. Podanie o przedłużenie umowy o pracę wzory zazwyczaj zawierają te elementy, na koniec dodajemy formułkę, że prosimy o pozytywny rozpatrzenie naszej prośby.

 

You may also like...

Comments are closed.