Wszechstronność w szkole

Wielkie przygotowania do sprawdzianu. Podsumowanie całego semestru. Nauka pełną parą, by uzyskać jak najlepszą średnią, by na koniec roku zobaczyć zadowalające efekty, a gdy dobrniemy do końca liceum napisać najlepiej, jak tylko potrafimy maturę.

Walka z wiatrakami

Zanim jednak osiągniemy ostateczny stopień musimy nauczyć się wiele. Matematyka, historia, geografia, języki obce a także wbrew pozorom język polski. Ten ostatni rodzimy, jednak gramatyka, lektury, wiersze i inne to zmora niejednej osoby. Zapewne za kilka lat sami doceniamy, że kobieta, która od nas wymagała wielu pisemnych prac pozwoliła rozwinąć myślenie, a także sposób w jaki się wypowiadamy, referat przykład jest to najlepszy.

Wielkie tomiska książek, podręczniki, a także odpowiedzi ustne. Niejedna osoba czuje, jakby walczyła z wiatrakami, a przecież na świecie jest wiele więcej ciekawych rzeczy do zrobienia. Młodzi ludzie, którzy coś chcą osiągnąć odnajdują czas na naukę i zabawę. Jest on ograniczony, jednak w przyszłości procentuje. Rozwój swoich pasji jest czymś wspaniałym, czymś co pozwala uciec od dnia codziennego.

Gotowy jesteś na podjęcie ryzyka? Na próbę swoich sił z napisaniem wypracowania, odnalezieniem odpowiedniego tekstu, a może nauczeniem się wielu przykładów, wiersza. Nie zapominajmy, ulubione przedmioty to coś przyjemnego, jednak czasem w przyszłości możemy zobaczyć to czego nie lubiliśmy, czego niechętnie się uczyliśmy, zostało wykorzystane. Zaprocentuje, jak młode ziarnko zasiane i zapomniane.

You may also like...

Comments are closed.