Ślub i wesele marzeń

Młodzi ludzie, którzy decydują się wstąpić na nową drogę życia zazwyczaj mają ułożony dokładny plan ślubu i wesela. Pary młode, które dysponują większą gotówką mogą sobie pozwolić na wynajem specjalisty tak zwanego wedding plannera, który zajmie się całą obsługą i przygotowaniem wszystkim najważniejszych elementów potrzebnych na tą ważną uroczystość.

Jak zaplanować ślub i wesele marzeń

Gdy jednak nie możemy sobie pozwolić na to ze względów finansowych możemy pokusić się o samodzielne zorganizowanie wesela krok po kroku. Tak poważne przedsięwzięcie wymaga dobrych przygotowań z dużym wyprzedzeniem. Dobrze sporządzony plan ślubu może być dobrą podstawą wyjściową do dalszych działań. Na pewno będzie łatwiej zorganizować takie wydarzenie jeśli będziemy mieli dobre wsparcie rodziny i przyjaciół. Wśród wstępnych czynności organizacyjnych możemy wymienić przede wszystkim ustalenie daty ślubu, jego rodzaju, czyli czy chcemy tylko ślub cywilny czy też kościelny oraz sporządzenie wstępnej listy gości. Właściwa lista działań zawiera szereg czynności takie jak na przykład znalezienie odpowiedniej dla nas sali weselnej i kościoła, wybranie strojów dla panny młodej i panna młodego, kupno obrączek ślubnych i rezerwacja fotografa i zespołu muzycznego. Następnie trzeba rozdać wszystkim gościom zaproszenia z dość dużym wyprzedzeniem, tak, aby mieli oni także czas do przygotowania się.
Jeśli goście pochodzą z innego miejsca niż jest organizowany ślub to można zapewnić im nocleg podczas przyjęcia weselnego. O tym także trzeba pamiętać z dość dużym wyprzedzeniem.

 

You may also like...

Comments are closed.