IP adres

Jak to jest możliwe, że w tej samej chwili co my z Internetu na całym świecie korzystają miliony osób a mimo to wszystko działa i przesyłanie danych przebiega bez zarzutu? W zrozumieniu tego zagadnienia pomocne jest zrozumienie czym są numery IP urządzeń.
Żeby móc wejść na stronę internetową i wyszukać na niej interesujące nas zagadnienia potrzebny nam jest adres strony internetowej oraz nasz adres zwrotny, żeby było możliwe przesyłanie danych z serwera strony internetowej na nasze urządzenie.

 

Jeśli kiedyś musieliśmy skomunikować ze sobą dwa komputery, w celu na przykład przesyłania plików z jednego na drugi i program obsługujący to przesyłanie zażądał wpisania numerów IP pewnie już wiemy jak wygląda nasze IP. Jeśli jednak nie mieliśmy okazji ani do motywacji do sprawdzenia jak wygląda ten nasz numer odróżniający nasze urządzenie od innych wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę moje IP adres i dzięki stronom wyświetlającym adresy IP możemy poznać nasz w zaledwie kilka sekund.
Adresy IP urządzeń to niepozorne liczby, jednak bez nich nie moglibyśmy wejść na żadną stronę, bowiem Internet nie mógłby działać.

You may also like...

Comments are closed.