BMI – jakie jest odpowiednie dla młodzieży?

Coraz więcej osób już nie tylko w podeszłym wieku, ale i dzieci i młodzieży w wieku szkolnym boryka się z różnego rodzaju zaburzeniami metabolicznymi, a co za tym idzie nadwagą, czy otyłością. Warto zaznaczyć, iż tak naprawdę to właśnie nieodpowiednia dieta, czy brak aktywności fizycznej mogą przyczyniać się do tego, że masa ciała jest nieprawidłowa. Trudno jest jednak na podstawie samej wagi, czy oceny wizualnej ocenić, czy występują jakieś odchylenia od normy, dlatego też wylicza się wskaźnik BMI. Jest to bardzo dobre rozwiązanie nie tylko w przypadku osób dorosłych, ale i również BMI dla młodzieży , jednak w tym przypadku po prostu jeśli chodzi o dzieci, czy młodzież to nieco inaczej interpretuje się wynik wskaźnika BMI.

W przypadku, gdy na podstawie wyliczeń wskaźnika BMI wykryje się jakieś odstępstwa od norm, to warto jednak zastanowić się poważnie nad zmianą nawyków żywieniowych, a także i wprowadzeniu, bądź zwiększeniu dawki aktywności fizycznej, dzięki czemu będzie możliwość, aby wskaźnik BMI znalazł się w odpowiednim przedziale. Jest to bardzo ważne w kontekście zdrowia i rozwoju.