Co jeść żeby być zdrowym?

Dieta ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Ważne jest nie tylko to co jemy. Nasz organizm nie lubi posiłków smażonych na dużej ilości tłuszczu. Trudno znosi dania spożywane w pośpiechu. Odczuwa to jako pewnego rodzaju stres.

Celebruj posiłki

Warto w miarę możliwości wygospodarować piętnaście minut na spokojne zjedzenie obiadu. Nasz układ pokarmowy będzie nam wdzięczy jeśli skupimy się tylko na jedzeniu, bez zaglądania w telewizor czy telefon. Takie piętnaście minut wyłączenia się i skupienia tylko na jednej rzeczy może pomóc nam również w walce ze stresem. Pozwólmy sobie na taką chwilę relaksu najczęściej jak to możliwe.

Jedz odżywcze produkty

Na codzienne czynności wykorzystujemy duże energii. Składniki odżywcze szybko się wyczerpują. Bardzo istotna dla funkcjonowanie naszego organizmu jest Witamina b1 nadmiar tej witaminy jest rzadko spotykany. Warto zatem zastanowić się nad uzupełnieniem naszej diety w bogate w nią jedzenie. Sporo tiaminy znajdziemy w ryżu i kaszach. Szczególne właściwości dla naszego organizmu ma kasza gryczana i jaglana. Można je przyrządzić również na słodko. Świetnie sprawdzi się jako pierwszy posiłek lub kolacja. Taka kaszę możemy wzbogacić owocami oraz nasionami słonecznika czy sezamu. Warto dodać też orzechy. Zwłaszcza pistacje bogate są w witaminę b1.

Owoce i warzywa

Istotne jest również zadbanie o codzienną porcję owoców i warzyw. Jeśli spożywamy mięso dobrą praktyką będzie wprowadzenie jednego dnia w tygodniu kiedy będziemy jeść tylko produkty wegetariańskie. Należy również rozważyć wprowadzenie do diety ryb, które są bogate w kwasy Omega 3.

 

You may also like...

Comments are closed.