Kiedy nauczyciel szuka pracy

Pozornie wydawałoby się, że poszukiwanie zatrudnienia przez nauczyciela nie powinno stanowić jakiegoś dużego problemu. W końcu strony www kuratoriów oświaty są raczej pełne różnych ofert. Chcąc jednak uzyskać swoją wymarzoną posadę, powinniśmy mocno wyróżnić na tle reszty kandydatów. Stąd też niniejszy tekst w pewnym senie może stanowić ułatwienie dla wszystkich zainteresowanych pracą w oświacie, a także, w jaki sposób można wpłynąć pozytywnie na potencjalnego pracodawcę.

Na wstępie każdy zainteresowany powinien sporządzić sobie listę placówek edukacyjnych, jakie go interesują. W tym też celu wskazane jest odwiedzenie ich stron www i przekonanie się, czy też nie czeka tam na nich praca dla nauczyciela w trójmieście. Jeśli nie ma akurat prowadzonej rekrutacji, to warto osobiście odwiedzić daną szkołę i wypytać. Pamiętajmy, aby zabrać ze sobą CV i list motywacyjny. Można również sporządzić dodatkowo podanie o pracę. Warto starać się o możliwość spotkania z dyrekcją szkoły i wypytać o planowane najbliższe zatrudnienia. Dzięki temu pokażemy, że praca dla nauczyciela w trójmieście jest dla nas ważna i damy się zapamiętać.

Można również przeglądać typowe portale ogłoszeniowe, gdzie również jest szansa na wyłuskanie jakiś ciekawych ofert. Co więcej, w sytuacji, kiedy nie interesuje nas dodatkowe zajęcie, również możemy skorzystać z tej fory np. w poszukiwaniu ofert pracy dla korepetytorów. Warto również na własną rękę umieścić tam stosowne ogłoszenia, gdyż ułatwi to reklamę naszych usług.

This entry was posted in Kariera.

You may also like...

Comments are closed.