Czy ekranizacje są potrzebne ?

Branża gier jest bogata w wiele tytułów, podbijających domowe zacisza. Komiksy oraz mangi, stoją na półkach w wielu domach. Jednocześnie, tak samo jak i książki, dostają one swoje adaptacje filmowe. Jednak pozostaje pytanie czy takie ekranizacje są potrzebne ?

 

Nie od dziś wiadomo, iż jako pierwsze filmy powstawały na podstawach znanych książek. Choćby dla przykładu taki Harry Potter. Wielotomowa seria została przeniesiona na srebrny ekran, po czym zdobyła dużą widownię oraz poklask. I co by tu dużo nie mówić, tak, ekranizacje książek mają swoją bazę odbiorców, nie ważne czy owa produkcja będzie dobra czy zła.
Jednak na przestrzeni lat, do kin, tym samym do telewizji, zaczęły gościć ekranizacje, bazujące na komiksach, grach i w mniejszym stopniu mangach.
Filmy, których źródłem jest komiks, są z nami długi czas. Prezentujący się na wielkim ekranie superbohaterowie, potrafią przykuć uwagę widza. Przepełnione efektami specjalnymi produkcje podbijają za każdym razem box office. Jednak czy komiksy to dobre źródło ekranizacji ?

 

Oczywiście, że tak. Komiksy wydawane przez wydawnictwa, takie jak Marvel bądź DC, odnosiły kasowe sukcesy w momencie gdy pojawiały się w kinach na całym świecie. Przenoszenie bohaterów komiksów na ekran jest godną ideą, natomiast trzeba zrobić to umiejętnie. W innym przypadku dany film będzie klapą.
Nie licząc komiksów, w dorobku ekranizacji komiksowej, znajdują się również i takie, bazujące na japońskim komiksie. Jest ich niewiele. Z czego to wynika ? Mangi są ciężkie, jeśli chodzi o zrobienie z nich filmów. Japońskie komiksy są, dość specyficzne, poprzez swój charakter. Oczywiście, jeśli znajdzie się reżyser, który zrobi to umiejętnie, film będzie zrobiony na równi z tymi super bohaterskimi.

 

Ostatnią rzeczą, która stała się również popularna, to przekłuwanie fabuły danej gry, na postać filmu. I tu również, są one różnego rodzaju, niektóre są dobre, a niektóre złe. Jednakowoż, tak samo jak mangi, tematyka gry jest ciężka do zekranizowania, tym samym ryzykowne. Dlaczego ryzykowne ? Otóż, każda produkcja growa, ma swoich fanów, którzy mogą mocno negatywnie ocenić film, a tym samym lekko wpłynąć na ich sprzedaż kasową. Nie licząc krytycznych fanów, mogą się pojawić ludzie, którzy po prostu nie zrozumieją filmu, przez swoją niewiedzę, na temat gry. Pomysł, aby zrobić coś takiego, nie jest zły, ale tak samo jak w przypadku powyższych przypadków, należy to zrobić umiejętnie.
Ekranizacje są potrzebne. W końcu, kto nie chciałby zobaczyć swoich ulubionych bohaterów, w kinie, bądź w telewizorze.

You may also like...

Comments are closed.