Spotkania dziecięce

Wesoła gromadka dzieci biegnie po plebani, każdy się zastanawia cóż za radość. Ano, dzieci cieszą się na spotkanie scholi, dla niektórych to duże wyzwanie, możliwość spotkania się ze znajomymi, wspólnej rozmowy, pośpiewania.
Często spotkania takie prowadzi młody ksiądz, katecheta, albo ktokolwiek lubi poświęcić czas dla kościoła i dzieci. Przygotowane pieśni często wykonywane są na mszy niedzielnej, przeważnie specjalnie przygotowanej dla dzieci. Młodzi słuchacze mają możliwość pośpiewać, posłuchać, a także trochę się poruszać. Piosenki religijne dla dzieci są urozmaicone prostymi gestami, ruchami. Wzbudza to ogromne zainteresowanie, niedzielne wywody nie są nudne, chętnie młodzi katolicy uczestniczą we Mszy Świętej.

Na pewno jest to coraz rzadziej spotykane, a piękne. Przecież wspólne śpiewanie pieśni, piosenek to możliwość dobrze spędzonego czasu. A gdy przychodzą np. Święta Bożego Narodzenia to także możliwość wspólnego pokolędowania. Młodzi wykonawcy mają szansę się wykazać, rozwinąć znajomości, swoje zainteresowania. Spróbuj, warto zaryzykować i trochę czasu poświęcić dzieciom.