Co robić w wolnym czasie z dzieckiem?

Często zdarza się, że zostajemy z młodszym rodzeństwem przez dłuższy czas sami w domu. Zastanawiamy się w co możemy się bawić z 6 bądź 10 latkiem. Z pomocą przychodzi Internet, który opisuje edukacyjne zabawy dla dzieci . Zwłaszcza w deszczowe dni, kiedy pogoda na dworze nie pozwala na zabawę w znanego chowanego można posłużyć się Internetem jako skarbnicą wiedzy.

Zabawa poprzez naukę

Najlepsze zabawy dla dziecka powinny pobudzać jego ciekawość świata, a także odkrywać drzemiące w nim talenty. Jednym z takich zabaw mogą być różnego rodzaju zajęcia plastyczne. Zestaw plasteliny może uratować niejeden pochmurny dzień. Dzieci też ubóstwiają zabawę kredkami i farbami. Dorośli bądź starsze rodzeństwo mogą tworzyć rysunki na kształt kalamburów, a dzieci będą zgadywać przedmioty albo dorysowywać brakujące części. Dającą dużo frajdy zabawą jest lepienie plasteliny i rysowanie. Obecnie jest spory wybór materiałów w postaci boków, kredek i specjalnych ołówków dla dzieci w różnym wieku. Można zachęcić dzieci, żeby spróbowały wykonywać samodzielnie koszulki dla domowników lub jakieś dekoracje do domu. Dziecko z pewnością się ucieszy jeśli namalowany przez niego obrazek umieścimy w ładnej ramce i powiesimy na przykład w kuchni na honorowym miejscu. Zdolności plastyczne można rozwijać z dzieckiem poprzez na przykład wspólne tworzenie autoportretów lub karykatur. Na pewno niezapomnianej rozrywki dostarczy też tworzenie świątecznych ozdób dla najbliższych. W Wielkanoc dzieci mogą malować jajka, a w Boże Narodzenie stworzyć papierowe bombki.