Zmora uczniów – matematyka

Duży odsetek młodzieży na problemy z nauką przedmiotów ścisłych. Wprowadzenie obowiązkowej matury z matematyki wzmogło stres zarówno uczniów, jak i rodziców. Zakres materiału z zakresu egzaminu dojrzałości na poziomie podstawowym jest szeroki. Przeszkodą dla młodych ludzi są zaległości z poprzednich lat edukacji. Zaniedbanie geometrii, arytmetyki bądź algebry pociąga za sobą opłakane skutki. Młodzież boryka się ze stresem, a zajęcia matematyki kojarzy wyłącznie z udręka.

Szukając pomocy

Wielu rodziców i opiekunów stara się pomóc. Nie wszyscy posiadają specjalistyczną wiedzę i umiejętności, aby samemu wyjaśnić problematyczne zagadnienia. Wystarczy spojrzeć na ogłoszenia lubuskie, a korepetytor pojawi się w mgnieniu oka. Lista ofert pozwala na wybór pośród studentów nauk ścisłych, czynnych nauczycieli czy pedagogów na emeryturze. Dodatkowe zajęcia umożliwią nadrobienie braków i uzupełnienie umiejętności. Na uczniach ciąży duża presja, niewiele czasu wolnego, natłok zajęć dodatkowych: język angielski, balet, akrobatyka. Wsparcie dla młodego człowieka jest niezwykle ważne. Odpowiednie nastawienie i pewność własnej wiedzy to recepta na doskonały rezultat na maturze. Koszty korepetycji wahają się od 30 do 50 zł za godzinę. Mogą odbywać się w domu ucznia, bądź u nauczyciela. Innym rozwiązaniem są kursy przygotowawcze do egzaminu maturalnego z konkretnych przedmiotów. Zajęcia organizowane są przez uczelnie bądź prywatne instytucję edukacyjne. Udział jest płatny, a nauka odbywa się w grupach.